CZK/€ 24.740 -0,75%

CZK/$ 23.825 -0,54%

CZK/£ 29.064 -0,56%

CZK/CHF 23.823 -0,84%

23. 01. 2008

0 komentářů

Tisková zpráva OVB: Poradci OVB poskytují klientům komplexní služby

 


 

„Proti těmto teoriím je nelépe postavit jasná čísla,“ říká Martin Gardavský, člen představenstva společnosti OVB Allfinanz, a.s., největšího poskytovatele poradenských a zprostředkovatelských služeb v oblasti financí na českém trhu, a dodává: „Naše společnost se proto rozhodla pravidelně zveřejňovat údaje o počtu smluv, zprostředkovaných našimi poradci v jednotlivých oblastech finančního trhu“.

Nyní společnost zveřejňuje počty smluv za období posledních dvanácti měsíců:

Hypotéky – 5 705
Investice – 22 178
Zivotní pojištění – 43 517
Penzijní připojištění – 31 546
Stavební spoření – 20 504
Neživotní pojištění – 28 814

Z tohoto přehledu je zřejmé, že poradci OVB skutečně poskytují svým klientům komplexní služby, a to bez ohledu na to, jak je která smlouva provizně ohodnocena. Jasně o tom svědčí vysoký počet smluv neživotního pojištění. Není žádným tajemstvím, že právě neživotní pojištění patří k provizně nejhůře ohodnocené oblasti. Naopak z hlediska potřebných znalostí je to naopak oblast nejnáročnější a uzavření smluv například na pojištění majetku patří k nejpracnějším. Přes tato „negativa“ je nepochybné, že poradci OVB se uzavírání těchto smluv rozhodně nevyhýbají a jejich klienti díky tomu mají zajištěna i rizika související s vlastnictvím majetku a odpovědností za způsobenou škodu.

REKLAMA

Rovněž vysoký počet smluv v oblasti investic svědčí o tom, že poradci OVB využívají moderních nástrojů na zhodnocování peněz svých klientů, i když ani tato oblast nepatří k provizně nejzajímavějším.

V oblasti životního pojištění převládají jednoznačně moderní produkty investičního životního pojištění. Vysoký počet uzavřených smluv je dán mimo jiné státní podporou tohoto produktu v podobě daňových úlev, které si většina klientů přeje využít. V úvahu je třeba vzít i stále nízkou propojištěnost ve srovnání se zeměmi EU.

„Moderní informační systém na naší centrále nám umožňuje průběžně sledovat složení portfolia nejen za celou společnost, ale i u každého jednotlivého poradce. Tyto statistiky mají on-line k dispozici vedoucí, zodpovědní za jednotlivé týmy poradců, a mohou tak okamžitě reagovat na případná jednostranně složená portfolia,“ vysvětluje Libor Polanský, prokurista společnosti a vedoucí IT.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.