CZK/€ 25.440 +0,26%

CZK/$ 23.453 +0,37%

CZK/£ 30.298 +0,39%

CZK/CHF 26.480 +1,03%

27. 07. 2016

0 komentářů

Terorismus sráží akcie evropských aerolinek na kolena

 


 

Pokles zájmu především o dálkové trasy společně s agresivní cenovou politikou se odrazil ve výsledcích aerolinek za první pololetí letošního roku. „Už začátkem letošního roku bylo znát, že počty pasažérů a objem přepravy zpomalují svůj růst. Tento trend se v poslední době prohloubil, a hlavně turisté z Ameriky a Asie prakticky přestávají kupovat letenky do Evropy,“ uvádí analytik J&T Banky Pavel Ryska.

Lufthansa nenaplnila očekávání trhu, její akcie po oznámení o pětinu nižšího pololetního zisku ztratily během několika dní osm procent. Od začátku roku přišly již o třetinu hodnoty. „Opakované teroristické útoky v Evropě, ale i zvýšená politická a ekonomická nejistota se odrazily v propadu rezervací letenek, a to především na dálkových trasách do Evropy,“ uvedla výsledková zpráva společnosti. Zpráva také uvádí, že kvůli sílícím bezpečnostním rizikům v Evropě letos nenaplní svůj původní ziskový plán.
Zdroj : E15.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů


Související články

Komentář: Jaký dopad by mělo vítězství Donalda Trumpa na trhy?

Po skončení první poloviny roku můžeme konstatovat, že napětí v mezinárodním obchodě se opět zostřuje směrem až k obchodní válce. V tomto prostředí se blíží kvapem prezidentské volby v USA. Po nedávném atentátu na Donalda Trumpa můžeme konstatovat, že zvolení tohoto prezidentského kandidáta začíná být vysoce pravděpodobné. Jaké jsou aktuální ekonomické […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

24. 07. 2024

Průzkum: Čeští investoři? Konzervativci, kteří se bojí rizika

Přes polovinu Čechů zhodnocuje své úspory některou z forem investic. Nejrozšířenější je u Čechů investování do podílových fondů, do kterých finance ukládá přes polovinu českých investorů. Oblíbené jsou také přímé nákupy akcií a dluhopisů, ale i moderní investiční nástroje a alternativní investice.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

22. 07. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *