Úterý 11. srpna. Svátek má Zuzana.

Terorismus sráží akcie evropských aerolinek na kolena

Investice 27.07.2016 | 09:44 0 Komentářů

Obavy z terorismu dohnaly investory na začátku týdne k výprodeji akcií velkých evropských leteckých přepravců. Akcie evropských aerolinek spadly na nejnižší hodnoty za poslední tři až čtyři roky.

Pokles zájmu především o dálkové trasy společně s agresivní cenovou politikou se odrazil ve výsledcích aerolinek za první pololetí letošního roku. „Už začátkem letošního roku bylo znát, že počty pasažérů a objem přepravy zpomalují svůj růst. Tento trend se v poslední době prohloubil, a hlavně turisté z Ameriky a Asie prakticky přestávají kupovat letenky do Evropy,“ uvádí analytik J&T Banky Pavel Ryska.

Lufthansa nenaplnila očekávání trhu, její akcie po oznámení o pětinu nižšího pololetního zisku ztratily během několika dní osm procent. Od začátku roku přišly již o třetinu hodnoty. „Opakované teroristické útoky v Evropě, ale i zvýšená politická a ekonomická nejistota se odrazily v propadu rezervací letenek, a to především na dálkových trasách do Evropy,“ uvedla výsledková zpráva společnosti. Zpráva také uvádí, že kvůli sílícím bezpečnostním rizikům v Evropě letos nenaplní svůj původní ziskový plán.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.