Středa 02. prosince. Svátek má Blanka.

Tatra bude vyrábět vojenská auta s Navistar Defense

Investice 22.09.2009 | 14:01 0 Komentářů

Společně s americkou firmou vyvine a uvede na trh novou řadu terénních nákladních vozů Class 8

Kopřivnice – Kopřivnická automobilka Tatra bude vyrábět auta s americkým výrobcem vojenských vozidel Navistar Defense. Tatra pro novou řadu terénních nákladních vozů dodá podvozky a nápravy. Vyplývá to z uzavřené dohody, o níž dnes informovala kopřivnická firma. 
Tatra a Navistar Defense, což je vojenská část globálního výrobce nákladních vozů firmy Navistar, mají podle dohody společně vyvinout a uvést na trh novou řadu terénních nákladních vozů Class 8. Při jejich výrobě budou používány motory a komponenty Navistar, zatímco podvozek a systém zavěšení a odpružení náprav bude z kopřivnické továrny. #infobox
Vozidla budou prodávána ve spolupráci s Navistar Defense na všech trzích Severní Ameriky, což prý zahrnuje všechny vojenské složky USA a veškeré zahraniční vojenské obchody financované vládou Spojených států po celém světě. Tatra a Navistar se rovněž dohodly společně uvádět na trh a prodávat nákladní vozy Navistar-Tatra na svých stávajících trzích po celém světě.
Smlouva rovněž umožňuje Tatře nakupovat díly a komponenty pro tatrovácké nákladní vozy určené pro trhy mimo Severní Ameriku prostřednictvím globální sítě dodavatelů společnosti Navistar. Napojení na dodavatelskou základnu Navistaru předseda představenstva a generální ředitel Tatry Ronald Adams považuje za vynikající způsob ke snížení materiálových nákladů na všechny vozy Tatra, což podle něj následovně umožní Tatře uvádět své výrobky za konkurenčnější ceny na stávajících i nových trzích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.