Pondělí 02. srpna. Svátek má Gustav.

Táborská zoo je v dluzích, koupí ji podnikatel Korec

Investice 21.04.2015 | 14:27 0 Komentářů

Věřitelé původně zvažovali i možnost prodeje zvířat a následné zhodnocení nemovitostí, protože se jim dříve nabízené ceny za celý komplex zdály nízké.

Táborská zoo je v dluzích, koupí ji podnikatel Korec

Tábor – Zadluženou táborskou zoologickou zahradu koupí nový majitel. Za více než 16 milionů korun objekt získá předseda představenstva developerské společnosti Ekospol Evžen Korec.

Prodej v úterý odsouhlasil výbor věřitelů zoo, která je v insolvenci.

Původně zvažoval i možnost prodeje zvířat a následné zhodnocení nemovitostí, protože se mu dříve nabízené ceny za celý komplex zdály nízké.

Zahrada zůstane

„Pan Korec se v kupní smlouvě zavázal, že dále bude provozovat zoologickou zahradu a zachová provoz jako takový,“ řekla insolvenční správkyně Eva Procházková.

Dodala, že členové věřitelského výboru ji se souhlasem o prodeji zoo informovali telefonicky, písemné rozhodnutí vyhotoví později.

Navrhovanou cenu akceptovala nejprve v pondělí večer firma Omnipol, což je největší věřitel zadlužené zoologické zahrady.

„Ten souhlas je podmíněn tím, že areál bude prodáván jako celek. Jen tak je hodnota pozemků i nemovitostí na nějaké smysluplné úrovni,“ řekl právní zástupce Omnipolu Štěpán Jahoda.

„Nejde o žádný podnikatelský projekt. Zoo kupuji s tím, že ji chci zachránit, byla by obrovská škoda, kdyby se rozpadla,“ řekl Korec. Dodal, že patrně žádná zoologická zahrada není výdělečná a počítá s tím, že na její chod bude muset doplácet.

Návrhy kolem deseti milionů

O zoo měl kromě Korce ještě zájem táborský podnikatel Jiří Jeníček. Oba dva v posledních dnech zvýšili své nabídky. Původně se jejich návrhy pohybovaly pod hranicí deseti milionů korun.

Korec uvedl, že je doktorem přírodních věd a má k fauně blízko. „Sám chovám velké množství zvířat jako pávy, různé druhy papoušků, okrasné holuby a s manželkou máme jezdecký klub s několika desítkami koní.“

„Proto když jsem se dozvěděl, že se zoo dostala do problémů, začal jsem se o ni zajímat,“ uvedl Korec.

„Gratuluji panu Korcovi, věřitelský výbor se rozhodl, že přijme jeho nabídku. Podařilo se zachránit zoo a určitě bude v rukou člověka, který zaručí její další rozvoj,“ uvedl na svém facebookovém profilu Jeníček.

Táborská zoo dluží různým subjektům desítky milionů korun. V únoru ukončila provoz pro veřejnost, ale zvířata stále vlastní a stará se o ně.

Majitel komplexu Libor Hrubý už před časem uvedl, že za současnou situací stojí chybná rozhodnutí stavebních úřadů v Táboře a na jihočeském krajském úřadě, které odmítly zoo schválit dodatečné stavební povolení. Obě instituce však pochybení nepřipustily.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.