Neděle 25. července. Svátek má Jakub.

T-Mobile spustil službu VoLTE, předstihl konkurenci

Investice 05.05.2015 | 16:03 0 Komentářů

Výhodou technologie je velmi krátká doba spojení hovoru, zlepšení jeho kvality a nižší spotřeba energie pro volání, respektive delší výdrž baterie.

T-Mobile spustil službu VoLTE, předstihl konkurenci

Praha – Mobilní operátor T-Mobile spustil v komerčním provozu službu VoLTE, která umožňuje hlasové hovory prostřednictvím rychlé mobilní sítě LTE. Předstihl tak konkurenční společnost O2, která oznámila, že službu spustí do konce letošního roku.

T-Mobile začíná VoLTE nabízet zákazníkům jako jeden z prvních operátorů na světě. Prvním podporovaným zařízením je Samsung Galaxy S5, na zprovoznění v dalších typech telefonů T-Mobile pracuje s jejich výrobci. Na českém trhu je k dispozici pouze několik mobilních telefonů, které tuto technologii umí, jejich větší rozšíření se čeká až v příštím roce.

„VoLTE přináší do mobilní sítě přelomové řešení přenosu standardních hovorů v podobě datových paketů,“ uvedl technologický ředitel T-Mobile Vladimír Klein.

Největšími výhodami VoLTE jsou velmi krátká doba spojení hovoru, zlepšení jeho kvality a nižší spotřeba energie pro volání, respektive delší výdrž baterie. V průběhu hovoru nejsou omezena navázaná datová spojení, což přináší výhody například při současném používání online navigace a volání za jízdy v autě. V případě, že uživatel opustí oblast pokrytou LTE, je hovor bez přerušení předán do 2G či 3G sítě.

Ode dneška se začnou zákazníkům s podporovaným telefonem objevovat výzvy k aktualizaci firmwaru, kterou provedou obvyklým způsobem. T-Mobile pak bude v následujících dnech VoLTE automaticky zpřístupňovat klientům na jejich telefonních číslech. Volání v LTE síti nespotřebovává datový limit a není za něj účtován příplatek.

T-Mobile sítí LTE pokrývá přes 90 procent české populace. Za licence pro tuto síť operátoři dohromady zaplatili 8,5 miliardy korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.