Pondělí 02. srpna. Svátek má Gustav.

Švýcarská banka UBS je největší správcem majetku na světě

Banky 18.07.2014 | 09:18 2 Komentářů

UBS spravuje majetek v hodnotě 1,96 bilionů dolarů, tedy zhruba 40 bilionů korun, což odpovídá 36 násobku letošních výdajů České republiky. Strategie banky a zaměření na privátní bankovnictví se UBS vyplácí, jen v posledním čtvrtletí loňského roku vykázala čistý zisk 1,05 miliardy švýcarských franků (23,7 miliardy korun).

Přitom na začátku finanční krize v roce 2008 USB procházela těžkým obdobím. V roce 2008 měla tzv. „toxická aktiva“ v hodnotě 50 miliard dolarů, další nepříjemností bylo stažení vkladů ve výši téměř 400 miliard švýcarských franků, což USB přivedlo do rekordních ztrát. V posledním čtvrtletí 2009 vykázala čistou ztrátu 19,7 miliard franků.

Na dobrém jméně UBS nepřidávaly ani tahanice s americkými úřady kvůli napomáháním americkým občanům s daňovými úniky. V posledních letech se ale UBS skutečna daří, snížila váhu investičního bankovnictví a soustředí se na správu majetku. Tržní cena banky je 70 miliard dolarů, což je téměř dvakrát tolik než před dvěma lety.

Zdroj: iHNed.cz

2 komentáře: “Švýcarská banka UBS je největší správcem majetku na světě”

  1. JAMA napsal:

    první otázkou je, kolik peněz musí Čech nebo Slovak mít , aby měla ubs zájem mu účet spravovat. Předpokládám, ze nové úcty otevřou od 5-10 milionů eur. Teprve druhá otázka je, kolik by to stalo … počítejte s tím, ze bezpečí neco stojí …

  2. Stanislav Frajtko napsal:

    Pozdravujem.Chcel som sa informovat ohladom zalozenie uctu v EUR .Kołko by stal poplatok.Či je možne aby Slovak si mohol založit UČET v EUR .Ake su podmienky? s pozdravom Stanislav Frajtko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.