Čtvrtek 05. srpna. Svátek má Kristián.

Světoví účetní: Oživení ekonomiky se nyní zpomaluje

Investice 12.04.2010 | 09:42 0 Komentářů

Nálada ve střední Evropě a Africe je výrazně lepší než v západní Evropě

Praha – Optimistické zprávy o konci ekonomické krize trochu koriguje nejnovější zpráva Asociace profesních účetních ACCA. Podle nich se oživení ekonomiky opět zpomaluje. ACCA to zkonstatovala ve svém pravidelném kvartálním průzkumu globálních ekonomických podmínek, ve kterém se dotazovala 1 361 finančních profesionálů z 95 zemí.
Tvrzení o zpomalení oživení dokládá například skutečnost, že 39 procent respondentů uvedlo, že ekonomika je na dně a bude nyní stagnovat. Navíc počet těch, kdo věří, že ekonomika se zlepšuje nebo se tak brzy stane, je stále nižší než počet těch, kdo uvedli, že bude stagnovat nebo se zhorší.
Jen třetina dotázaných účetních vykázala nárůst důvěry. Pouze 29 procent respondentů očekává růst příjmů svých organizací, což znamená pokles o tři procentní body oproti konci roku 2009.
„Finanční profesionálové také upravili svůj pohled na očekávanou dobu zotavení,“ píše se ve zprávě asociace účetních. Jen 15 procent z nich uvádí, že zotavení se dostaví během méně než jednoho roku. To představuje pokles o tři procenta ve srovnání s koncem roku 2009.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.