Pátek 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Světoví miliardáři stárnou. Gatesovi je už 55 let

Investice 27.10.2010 | 09:46 0 Komentářů

Gates se již výkonných funkcí vzdal, Buffet nikoli. Připravuje si ale nástupce

New York – Billa Gatese má velká část lidí v paměti jako mladíka, který neuvěřitelně a hlavně velmi rychle zbohatl. Jenže i na jeho tváři se už objevily vrásky. 28. října je rodákovi z amerického Seattlu, jehož majetek se stabilně pohybuje nad hodnotou 50 miliard dolarů, již 55 let.
Jeho kariéra začala v 70. letech, kdy spolu s Paulem Allenem založil společnost Micro-Soft. Firmička. Jméno si udělal díky softwaru umožňujícímu používat programovací jazyk Basic na tehdy populárním počítači Altair 8800.
V roce 1980 se na Microsoft obrátila společnost IBM s požadavkem na podobný program pro svou platformu IBM PC. Během jednání se představitelé IBM zmínili i o potřebě nového operačního systému, na což Gates zareagoval promptně. Od firmičky Seattle Computer Products koupil práva na operační systém 86-DOS, upravil ho a obratem licencoval IBM.
Windows byl třešničkou na dortu
Díky masovému rozšíření IBM PC se z operačního systému MS-DOS stal bestseller, který katapultoval Microsoft mezi nejvýznamnější firmy v oboru. Toto postavení pak ještě utvrdil „obrázkový“ operační systém Windows, jehož první verze vyšla na podzim 1985.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.