Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

Světové trhy se uklidňují po rozbouřených dnech

Investice 20.06.2018 | 18:03 0 Komentářů

Evropské trhy zakončují dnešní obchodování v ziscích. Následují tak vývoj po celém světě, kdy trhy korigují po včerejších výprodejích způsobených reakcemi na vyhrocenou situaci mezi USA a Čínou. Hlavní index Stoxx 600 roste o 0,5 %. Daří se téměř všem sektorům, jedinou výjimkou jsou energetické společnosti, které ztrácejí 0,2 %. Ostatní odvětví si připisují zisky v rozmezí 0,1 až 0,9 %. Nejlépe se dnes dařilo sektoru zdravotní péče.

Americké trhy zahájily obchodní den spíše růstem. Index S&P 500 získává 0,3 %, Dow Jones odepisuje 0,1 % hodnoty a technologický Nasdaq roste o 0,6 %. Trhům vévodí technologické společnosti (+0,5 %) a realitní developeři (+0,4 %). Na opačné straně se nachází především telekomunikační firmy (-1,1 %).

Pražská burza dnes oslabila o 0,2 %. Nejlépe se vedlo likérce Stock Spirits (+2,2 %), bankovní skupině Erste Group (+0,9 %) a technologickému Avastu (+0,8 %). Výrazný pohyb, bohužel směrem dolů, zaznamenaly akcie nápojářské skupiny Kofola (-17,9 %). Ty se propadly po vypořádání transakce jednoho z akcionářů skupiny, společnosti CED. Ta prodávala část svého podílu v Kofole za cenu 270 CZK na akcii. Celkově byl prodán 8,5% podíl ve společnosti Kofola. Tím došlo k navýšení podílu volně obchodovaných akcií na téměř 15 %. Dnešní zobchodovaný objem na pražské burze činil 0,5 mld. CZK, což je zhruba na úrovni dlouhodobého průměru.

JIŘÍ KOSTKA, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.