Pátek 16. listopadu. Svátek má Otmar.

Světové trhy dnes rostou díky dohodě OPEC a absenci negativních zpráv mezi USA a Čínou

Investice 22.06.2018 | 16:56 0 Komentářů

Evropské trhy zakončují dnešní obchodování v ziscích. Hlavní index Stoxx 600 roste o 0,8 %. Daří se téměř všem sektorům, jedinou výjimkou jsou technologické firmy, které ztrácejí 0,5 %. Ostatní odvětví mají zisky v rozmezí 0,4 až 3 %. Nejlépe se dnes vedlo energetickým společnostem.

Americké trhy zahájily páteční obchodování převážně v zelených číslech. Děje se tak díky absenci negativních zpráv z dění mezi USA a Čínou v oblasti obchodní politiky. Index S&P 500 získává 0,4 %, Dow Jones roste o 0,7 % a technologický Nasdaq klesá o 0,1 %. Stejně jako v Evropě i v Americe je jediný ztrátový sektor, a to technologické firmy (-0,4 %).

Ostatní sektory rostou mezi 0,3 až 3,1 % s energetickými společnostmi v čele. Dnes se celkově energetickému sektoru daří díky uzavření dohody v rámci zemí OPEC na navýšení objemu produkce o 1 milion barelů denně. Ještě včera se přitom mluvilo až o 1,8 milionu barelů ropy denně.

Pražská burza dnes oslabila o pouhé tři setiny procenta. Nejvíce klesaly likérky Stock Spirits (-1 %), mediální skupiny CME (-0,5 %) a energetické skupiny ČEZ (-0,5 %), která dnes pořádá valnou hromadu. Na druhé straně velmi slušné zisky dnes vybojovala textilka Pegas (+3,5 %) a nápojářská skupina Kofola (+3,2 %). Dnešní zobchodovaný objem na pražské burze činil 0,4 mld. CZK, což je pod dlouhodobým průměrem.

JIŘÍ KOSTKA
Equity Analyst
Investment Banking
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.