Sobota 15. srpna. Svátek má Hana.

Světové trhy dnes rostou díky dohodě OPEC a absenci negativních zpráv mezi USA a Čínou

Investice 22.06.2018 | 16:56 0 Komentářů

Evropské trhy zakončují dnešní obchodování v ziscích. Hlavní index Stoxx 600 roste o 0,8 %. Daří se téměř všem sektorům, jedinou výjimkou jsou technologické firmy, které ztrácejí 0,5 %. Ostatní odvětví mají zisky v rozmezí 0,4 až 3 %. Nejlépe se dnes vedlo energetickým společnostem.

Americké trhy zahájily páteční obchodování převážně v zelených číslech. Děje se tak díky absenci negativních zpráv z dění mezi USA a Čínou v oblasti obchodní politiky. Index S&P 500 získává 0,4 %, Dow Jones roste o 0,7 % a technologický Nasdaq klesá o 0,1 %. Stejně jako v Evropě i v Americe je jediný ztrátový sektor, a to technologické firmy (-0,4 %).

Ostatní sektory rostou mezi 0,3 až 3,1 % s energetickými společnostmi v čele. Dnes se celkově energetickému sektoru daří díky uzavření dohody v rámci zemí OPEC na navýšení objemu produkce o 1 milion barelů denně. Ještě včera se přitom mluvilo až o 1,8 milionu barelů ropy denně.

Pražská burza dnes oslabila o pouhé tři setiny procenta. Nejvíce klesaly likérky Stock Spirits (-1 %), mediální skupiny CME (-0,5 %) a energetické skupiny ČEZ (-0,5 %), která dnes pořádá valnou hromadu. Na druhé straně velmi slušné zisky dnes vybojovala textilka Pegas (+3,5 %) a nápojářská skupina Kofola (+3,2 %). Dnešní zobchodovaný objem na pražské burze činil 0,4 mld. CZK, což je pod dlouhodobým průměrem.

JIŘÍ KOSTKA
Equity Analyst
Investment Banking
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.