Pátek 21. ledna. Svátek má Běla.

Studie: Uprchlíci jsou investicí se stoprocentním výnosem do pěti let

Investice 19.05.2016 | 09:06 1 Komentář

Studie mezinárodní platformy Open slibuje, že investice do uprchlíků přinese téměř stoprocentní výnos do pěti let. Uprchlíci pomohou ekonomickému růstu jako zaměstnanci, podnikatelé, inovátoři, daňoví poplatníci, spotřebitelé i investoři. Země jim ale musí umožnit rychlý přístup na trh práce a k podnikání.

„Každé euro, které investujeme do přijetí uprchlíků, přinese do pěti let ekonomický výnos v objemu téměř dvou eur,“ píše autor studie Philippe Legrain.

Uprchlíci podle něj místním lidem práci neberou. „Jednoduše řečeno: Počet míst, která jsou na trhu, není konečný. Uprchlíci, kteří obsadí určitá místa, svou přítomností zase další vytvoří. Za své platy budou kupovat zboží a služby, kterých bude muset být více,“ uvádí ve studii.

Studie odkazuje na příklady devíti „mimořádných uprchlíků“, kteří byli výrazným přínosem pro svou zemi. Nachází se mezi nimi i tři Češi: Madeleine Albrightová, Milan Kundera a Miloš Forma.

Upozorňuje však, že pozitivní dopady může ohrozit omezený přístup uprchlíků na trh práce či k podnikání. Důležité je také správné nastavení přijímacích podmínek. „Jedním extrémem jsou Spojené státy, které dávají běžencům jen počáteční pomoc a poté je nechají se o sebe postarat. Na druhé straně je Švédsko, které tradičně poskytuje uprchlíkům velmi štědru sociální podporu, a běženci nemají motivaci najít si práci,“ říká Philippe Lagrain. Doporučuje proto střední cestu.

Zdroj: iHNed.cz

Jeden komentář: “Studie: Uprchlíci jsou investicí se stoprocentním výnosem do pěti let”

  1. Jozef napsal:

    Analfabeti a mladí lidé bez vzdelání a bez jazykových znalostí ? Philippe Legrain kdo vas plati za takovy blabol?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.