Pondělí 14. června. Svátek má Roland.

Studie: Odchod Británie z EU by poškodil britskou ekonomiku

Investice 27.04.2014 | 20:10 0 Komentářů

Britský premiér David Cameron loni přislíbil, že v roce 2017 uskuteční referendum ohledně členství Británie v Evropské unii, pokud jeho konzervativci příští rok vyhrají parlamentní volby.

Studie: Odchod Británie z EU by poškodil britskou ekonomiku

Londýn – Odchod Británie z Evropské unie by výrazně poškodil britskou ekonomiku a mohl by zhoršit pozici Londýna ve finančním světě. Vyplývá to podle agentury Reuters ze studie, kterou nechala vypracovat skupina TheCityUK sdružující podniky z finančního sektoru.

TheCityUK varovala, že Británie by po vystoupení z Evropské unie přišla o velkou část svého vlivu a byla by méně atraktivní pro investory.

„Pokračující členství v EU je nezbytné pro hospodářský blahobyt této země,“ prohlásil předseda skupiny Gerry Grimstone. „Náš výzkum jasně ukazuje, že odchod z EU by vážně poškodil hospodářský růst i tvorbu pracovních míst v Británii,“ dodal.

Před negativními dopady odchodu z EU na londýnský finanční sektor již varovala řada významných bank, včetně amerických společností Goldman Sachs a JPMorgan. Britský premiér David Cameron loni přislíbil, že v roce 2017 uskuteční referendum ohledně členství Británie v Evropské unii, pokud jeho konzervativci příští rok vyhrají parlamentní volby.

Proti odchodu z EU se kromě finančního sektoru staví také další odvětví. Nedávný průzkum například ukázal, že více než 90 procent podniků působících v britském automobilovém sektoru si přeje setrvání země v EU.

„Postoj britského automobilového průmyslu je jasný – být součástí silné Evropy je rozhodující pro budoucí úspěch,“ uvedl začátkem dubna generální ředitel britského svazu výrobců a prodejců automobilů SMMT Mike Hawes.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.