Čtvrtek 27. února. Svátek má Alexandr.

Studenti přišli s řešením finanční krize

Milionům lidí v ČR hrozí předlužení, exekuce a nižší životní úroveň. Skupina studentů z Vysoké školy ekonomické (VŠE) přišla s vlastním řešením – finančně-vzdělávací akcí pro širokou veřejnost. Tato akce se jmenuje Mistrovství ČR v Cashflow 101 a uskuteční se v sobotu 22. října od 10 hodin na VŠE v Praze. Účastníci budou hrát stolní společenskou hru Cashflow 101, která vysvětluje základy finanční gramotnosti a investování. Tisková zpráva CzechInvest


Akce s kapacitou 180 míst se uskuteční pod záštitou ministra školství Josefa Dobeše, generálního ředitele CzechInvestu Miroslava Křížka a úřadu Finančního arbitra ČR.
Více informací včetně registrace na webu cashflowmistrostvi.cz.

 

Stav osobních financí českých domácností se rapidně zhoršuje.
Alarmující je, že zadluženost českých domácností za posledních 5 let vzrostla z cca 460 na 1180 miliard – tedy nárůst o více než 20,8% ročně (zdroj ČNB, viz. graf).

Z výzkumu finanční gramotnosti Ministerstva financí a České národní banky v minulém roce vyplynulo, že

téměř dvě třetiny lidí nečte smlouvy, ve kterých zavazují k dlouhodobým platbám. Nejsou si tak vůbec vědomi možných likvidačních důsledků pro sebe a svoji rodinu.
 

Jak dodává ministr financí Miroslav Kalousek

: „Tito lidé většinou křičí, že byli okradeni a chtějí po státu náhradu. Skutečností je přitom, že jsou finančně nevzdělaní a chtějí kompenzaci ze strany státu, tedy od spoluobčanů.”

 

S tímto

vyjádřením ministra financí souhlasí i organizátor Mistrovství ČR v Cashflow 101 David Rektorys:
Dopady finanční krize donutily mnoho Čechů, aby se přestali spoléhat na jistoty zaměstnání, důchodu, státní garance a rozhodli se převzít finanční zodpovědnost do vlastních rukou. Právě pro tyto lidi byla hra Cashflow 101 vytvořena a na Mistrovství jsou vítáni jak pokročilí hráči, tak lidé zcela neznalí ve finanční problematice.“

 

"Finanční gramotnost je skutečně vážný problém. Při revizi rámcového vzdělávacího programu základních škol to proto bude jeden z cílů, na který se zaměříme. Tato akce studentů VŠE se mi líbí mimo jiné také proto, že skvěle naplňuje Komenského myšlenku škola hrou"
, říká ministr školství Josef Dobeš.

 

„Finanční gramotnost se významně týká podnikání, jehož podporu má na starosti právě CzechInvest",
 
říká generální ředitel Agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest Miroslav Křížek a dodává: "Osvětu v oblasti cashflow považujeme za zásadní i proto, aby se co nejvíce eliminovaly situace, kdy firmy neprofitují a pouze přežívají díky podnikatelským úvěrům."

Hru Cashflow 101 vytvořil Robert Kiyosaki
, americký autor řady bestsellerů, např. „Bohatý táta chudý táta“ nebo „Cashflow kvadrant“, které změnily způsob myšlení o penězích milionů lidí po celém světě. Tato hra je určena pro všechny bez ohledu na věk, kteří si chtějí vytvořit zdravé finanční návyky, naprosto nezbytné v 21. století.

 

 

Mistrovství ČR v Cashflow 101 se uskuteční v sobotu 22. října 2011 od 10 hodin na VŠE v Praze
(Náměstí W. Churchilla 4, Praha 3 Žižkov). Mistrovství podporuje KPMG Česká republika, Conseq Investment Management, Microsoft Česká republika, ASUS Computer, účetní Petr Anděl, kouč osobního rozvoje Miroslav Spousta, Nadace O2 Think Big a program DreamCatcher. Účastníci si kromě hodnotných výher od partnerů akce odnesou především nové znalosti o problematice osobních financí.

Tweet 20

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.