Sobota 05. prosince. Svátek má Jitka.

Česká měna dál oslabila, euro je za 26,38 koruny

Investice 29.10.2009 | 09:41 0 Komentářů

Koruna je nejslabší za čtyři měsíce

Praha – Strmý pád české měny pokračoval nehledě na státní svátek. Vůči euru klesla ve středu oproti úterku o téměř 40 haléřů až na úroveň 26,62 Kč/EUR, k dolaru ztratila kolem 30 haléřů. Během dneška koruna smazala část ztrát a kolem půl šesté odpoledne se podle webu Patria.cz obchodovala za 26,38 Kč/EUR a 17,81 Kč/USD.
Stejně jako v předchozích dnech mohly i za středeční pokles středoevropských měn hlavně posilování dolaru k euru a celosvětový výprodej rizikových aktiv, nikoliv zprávy z české ekonomiky či politiky.
„Pokud koruna tyto ztráty rychle nezačne odmazávat, otevírá se prostor pro další oslabení až do okolí 27,10. Nevěříme ale, že se jedná o změnu trendu a střednědobý výhled necháváme naladěný pozitivně,“ říká analytik ČSOB Jan Bureš.#obj_4850
Za špatnou náladou ve střední Evropě stojí podle něj globální nárůst averze k riziku. „Býci na Wall Street jsou s odezníváním výsledkové sezóny vyčerpáni a vybírají zisky. Včera je navíc nepotěšil překvapivý propad prodejů nových domů v USA – poprvé po šesti měsících,“ vysvětluje Bureš.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.