Středa 04. srpna. Svátek má Dominik.

Stávka francouzských dispečerů zrušila lety i v Praze

Investice 09.04.2015 | 17:04 0 Komentářů

Podle informací pražského letiště byla zatím zrušena dvojice večerních zpátečních letů.

Stávka francouzských dispečerů zrušila lety i v Praze

Paříž/Praha – Stávka zaměstnanců řízení letového provozu ve Francii ve čtvrtek opět vážně narušila místní leteckou dopravu. Letecké společnosti zrušily podle agentury AFP zhruba polovinu letů a narušeno je i spojení mezi Prahou a Paříží.

Dvoudenní stávka za lepší pracovní a důchodové podmínky pro dispečery ve čtvrtek končí, o dalším postupu se odbory SNCTA rozhodnou po plánovaném pondělním vyjednávání s úřady.

Podle informací pražského letiště byla zatím zrušena dvojice večerních zpátečních letů. Jedním z nich je let společnosti Air France, ke kterému v odpoledních hodinách přibyl přílet a odlet linky z Barcelony do Prahy provozovaný společností Vueling, řekl Michal Řehořek z tiskového oddělení letiště.

Pařížské letiště Roissy zrušilo polovinu zahraničních letů a 40 procent domácích spojů. Druhé pařížské letiště Orly zajišťuje jen 25 procent běžných letů. Letiště v Nice zrušilo téměř polovinu z plánovaných 157 spojů. Nejhorší situace je od rána na letišti v Montpellier na jihu Francie, které zrušilo všechny lety.

Odborový svaz SNCTA zastupuje asi 41 procent ze 4000 zaměstnanců řízení letového provozu ve Francii. Svaz uvedl, že stávka je namířena proti špatným pracovním podmínkám a důchodovým programům pro tyto pracovníky. Odboráři požadují změnu těchto podmínek a pohrozili dalšími stávkami v nejbližších týdnech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.