Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Staví olympijský Londýn a radí, jak žít v zemi paneláků

Investice 14.01.2011 | 08:23 0 Komentářů

Rozhovor s předním britským profesorem urbanistiky Richardem Burdettem

Praha – Richard Burdett se snaží spojovat dva světy. Svět architektů, kteří kreslí design fyzického světa, a svět „těch druhých,“ politiků, investorů, sociálních skupin, plánovačů, obyvatel měst.
Protože jaký je vlastně vztah mezi těmi, kdo vytvářejí podobu světa, a mezi těmi, kdo v takovém světě musí žít a vyprojektovaný svět zakoušejí?
Podle profesora urbanistických studií z London School of Economics žádný takový vztah neexistuje, přestože se o něm i ty nejlepší mozky snaží přemýšlet. Na absenci tohoto vzájemného vztahu jsou podle Burdetta vinny obě strany, tedy architekti i sociální plánovači.
Pedagog prestižní londýnské školy by měl o praktických peripetiích provázejících vznik moderního městského prostoru vědět své. Nejen, že je autorem řady knih a studií o vztahu mezi společností, architekturou a urbanistikou, ale v letech 2001 až 2006 působil i jako poradce londýnského starosty pro architekturu. V letech 2006 – 2009 byl navíc šéfem poradců pro urbanismus a architekturu Olympijského Londýna 2012.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.