Úterý 01. prosince. Svátek má Iva.

Statistiky o insolvencích ženou vzhůru osobní bankroty

Investice 04.10.2010 | 11:25 0 Komentářů

Insolvenčních návrhů na firmy přibývá meziročně jen málo.

Praha – O více než čtyřicet procent se v porovnání s loňským rokem zvýšil počet insolvenčních návrhů podaných v prvních devíti měsících letošního roku. Hlavní podíl na tomto nárůstu ale nemají krachy firem, ale soukromých osob. Aktuální statistiku zveřejnila společnost Creditreform, která údaje sleduje.
Od začátku roku soudy přijaly 11 255 návrhů, což je o 4 660 více než za stejnou dobu v loňském roce. Pouze za září přibylo ve statistikách 1347 návrhů, z toho jen 432 se týkalo podniků a živnostníků. Ne každý podaný návrh ale skončí konkurzem.

„Ve srovnání s loňským září jsme zaznamenali počet insolvenčních návrhů právnických osob v září 2010 o tři procenta nižší. Hodnoty u fyzických osob jsou stále rekordní a proti září 2009 vzrostly o 108 procent. Přesto lze u obou skupin za posledních šest měsíců roku 2010 vysledovat kolísavý vývoj, kdy mírné poklesy střídají mírné nárůsty, a to jak v absolutních číslech, tak i při přepočtu na počet dní v měsíci. Zdá se tedy, že se potvrzuje prognóza stagnace počtu insolvenčních návrhů,“ uvedla analytička Creditreformu Stanislava Menšíková.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.