Sobota 17. dubna. Svátek má Rudolf.

Státu už došly peníze na dotace oprav paneláků

Investice 16.08.2010 | 14:40 0 Komentářů

Program ale dále poskytuje záruky za úvěry na opravy bytových domů.

Praha – Státní fond rozvoje bydlení pozastavil přijímání žádostí o úrokové dotace na opravy bytových domů z programu Nový panel. Letos přijal již 700 žádostí, na víc už ovšem tento rok nemá peníze. Agentura ČTK to zjistila z webu fondu. Letošní rozpočet na Nový panel pamatuje částkou téměř 1,1 miliardy korun.
Program ale dále poskytuje záruky za úvěry na opravy bytových domů. Žádosti přijímá Českomoravská záruční a rozvojová banka. Vztahují se i na projekty žádající o dotaci z programu Zelená úsporám.

Čtěte také:#obj_1059 Škrty ve stavebním spoření jsou tu. Účel zatím neomezí#obj_1059 Konec výhod u hypoték? Zaplatíte o tisícovky vyšší daň#obj_1059 Škrty ve stavebním spoření zřejmě skončí u soudu#grafika1
V roce 2009 schválili úředníci v programu Nový panel úrokové dotace pro 2203 vlastníků bytových domů v celkové výši 2,65 miliardy korun. Celkový objem podpořených úvěrů činil 13,06 miliardy korun. Počet žádostí o dotace z programu loni ve srovnání s předchozími roky klesl. Začala platit vládní novela zpřísňující podmínky pro přidělování dotací.
Program Nový panel původně poskytoval úrokové dotace na opravy a modernizace panelových domů, od loňského května z něj ale můžou peníze směřovat i na opravy ostatních bytových domů. Čerpání úrokových dotací z uzavřených smluv o podpoře je rozloženo do jednotlivých let po celou dobu splatnosti podporovaného úvěru, tedy až po dobu 15 let.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.