Pátek 14. května. Svátek má Bonifác.

Spořící účty: Nenechte se zlákat jen vysokým úrokem

Investice 22.03.2009 | 18:27 0 Komentářů

UVNITŘ: Porovnání aktuální nabídky, tipy a varování

Dokážete i v současné době uspořit každý měsíc nějaké peníze a nechcete, aby vám kvůli inflaci pomalu mizely? Patříte však zároveň mezi velice opatrné investory, kteří – zvláště teď – nechtějí svěřovat úspory investičním fondům, kupovat akcie či nemovitosti? A hlavně: Rádi byste měli našetřené peníze kdykoliv okamžitě zase k dispozici? Pak pro vás mohou být dobrým řešením spořící účty.
Oproti běžnému účtu totiž nabízejí mnohem vyšší úročení. A rozdíl je opravdu výrazný: Tak třeba běžný účet u České spořitelny, ČSOB či Komerční banky se nyní úročí jen 0,01 procenty ročně, zatímco například spořící účet GE Money nabízí úrok 3,6 procenta. V prvním případě vám tedy uložených sto tisíc „vydělá“ ročně 10 korun, ve druhém pak 3600 korun.
Solidní a přitom bezrizikové zhodnocení nabízejí také termínované vklady nebo stavební spoření. Nicméně spořící účty mají oproti nim velkou výhodu – kdykoliv si z nich můžete vybrat peníze, a to prakticky bez sankcí. Řada bank ale omezuje možný počet transakcí či výběrů v měsíci, aby klienti nevyužívali spořící účty pro každodenní převody místo běžných účtů.

Který si vybrat?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.