Pondělí 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Spor o český „les“ větrníků u hranic, Němci protestují

Investice 22.11.2010 | 20:09 0 Komentářů

Německé úřady se bojí, že větrný megapark na české straně zasáhne cestovních ruch

Brno – Výstavba největšího větrného parku v zemi, dvaceti pěti elektráren u Moldavy v Krušných horách, vyvolává obavy na německé straně hranice.
Úřady a sdružení z Německa tak v rámci posuzování vlivu celého projektu na životní prostředí poslaly do Česka několik nesouhlasných vyjádření. Obávají se především nepříznivého vlivu megaparku na ráz krajiny, chráněné ptačí oblasti a také špatného vlivu na turistický ruch v Krušných horách.
„Není možné potvrdit nezávadnost celého projektu na životní prostředí. Realizací záměru budou dotčeny chráněné oblasti, obyvatelstvo, kulturní památky a cestovní ruch,“ napsali ve svém stanovisku zástupci zemského ředitelství v Chemnitzu.
Hluk, turisté, památky
„Výstavbou záměru budou dotčena i turisticky významná turistická střediska, bude narušen krajinný ráz, obáváme se negativního vlivu hluku,“ uvedl starosta příhraniční obce Rechenberg-Bienenmühle. „Nesouhlasíme se záměrem, jelikož realizace záměru bude mít negativní vliv na cestovní ruch v regionu a bude ohroženo chráněné území,“ napsali také radní další německé obce Hermsdorf.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.