Sobota 05. prosince. Svátek má Jitka.

Společnost AWD prodala finanční server Finance.cz

Finančně poradenská společnost AWD prodala jeden z nejstarších českých finančních serverů Finance.cz společnosti Finance Media.

Novým majitelem se stává Finance Media a.s., v jejímž managementu stojí současní správci a redaktoři serveru Finance.cz. Částka transakce zatím nebyla zveřejněna. Hlavním zdrojem příjmů Finance Media má nadále zůstat internetová reklama. Podle neoficiálních odhadů se pohybuje roční (2009) obrat portálu Finance kolem 15 milionů Kč.

"Společnost je zaměřena čistě na finanční zpravodajství, hodlá dále rozvíjet finanční obsah a přijít s nabídkou online finančních produktů," říká Pavel Nesej, ředitel serveru Finance.cz a nově vzniklé společnosti. "Na příští rok připravujeme rozšíření webu Ručení.cz, kde nabízíme porovnání a online sjednání povinného ručení, dále webu věnovaného srovnání finančních produktů a například i webu věnovaného studenským financím," shrnuje Nesejt plány společnosti.

Během letošního roku změnil majitele server Peníze.cz, web NašePeníze.cz zahajuje spolupráci s Tiscali Media a na prodej je také finanční server FinExpert.cz.

Zdroj: Lupa.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.