Pondělí 18. listopadu. Svátek má Romana.

Specialistům IT skončil blahobyt. Jejich platy klesají

Investice 03.02.2010 | 09:41 0 Komentářů

Platy v IT během krize zamrzly. Leckde dokonce výrazně klesají

Praha – Trh práce v oblasti informačních technologií prochází hlubokou recesí. Zatímco ještě v roce 2008 byli IT odborníci velmi často přepláceni a diktovali si podmínky, letos někteří z nich obtížně nacházejí práci či musí ze svých finančních požadavků značně slevit. Ustalo i přetahování specialistů.
Tyto a další závěry vyplývají z analýzy technologické společnosti S&T CZ, která patří mezi přední středoevropské systémové integrátory, a společnosti LMC, jež provozuje největší pracovní portály Jobs.cz a Práce.cz.
Letos platy v IT neporostou vůbec, případně jen v jednotkách procent. U některých IT profesí mzdy dokonce podstatně klesly. Přesto je na tom, v porovnání s jinými sektory, oblast IT co do počtu pracovních míst ještě stále relativně dobře.
Uchazečů o pozice je mnohem více
Před rokem 2009 společnost S&T CZ registrovala řádově desítky uchazečů o nabízené IT pozice, dnes jich jsou stovky. „Předloni jsme měli dvakrát více vypsaných IT pozic než nyní, sehnat kvalifikované odborníky bylo velmi těžké. Nyní je situace opačná, na každou pozici se nám hlásí třikrát více uchazečů a kandidáti dosahují vysokých kvalit,“ řekla Olga Svobodová, personální ředitelka společnosti S&T CZ.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.