Sobota 05. prosince. Svátek má Jitka.

Soud rozhodl, pašerák falešných Nokií trestu neujde

Investice 11.11.2009 | 19:15 0 Komentářů

Nejvyšší soud potvrdil trest pro muže, který dovezl z Hongkongu díly na Nokie

Brno – Muž, který se do Česka snažil přes letiště v Ruzyni propašovat z Hongkongu stovky falešných krytů a dalších dílů na telefony Nokia, trestu neunikne.
Nejvyšší soud totiž odmítl dovolání pašeráka a potvrdil dvanáctiměsíční podmíněný trest za trestné činy porušování práv k ochranné známce, obchodnímu jménu a chráněnému označení původu a porušování průmyslových práv. Mobilní telefony a díly k nim patří v současné době mezi nejčastěji kopírované či padělané výrobky.
Nic jsem netušil
Muž se snažil pronést padělané kryty a díly přes zelenou celní zónu letiště v Ruzyni, která je určena pro ty, kdo nemají nic ke kontrole a proclení. A poté, co celníci objevili díly pro mobilní telefony, uvedl, že je nakoupil ve značkových prodejnách Nokia v Hongkongu a netušil, že jde o plagiáty.
Případ se dostal až před soud. Obvodní i Městský soud v Praze rozhodl, že muž spáchal trestné činy, podle soudců jednoznačně porušil zákon. Soudci rozhodli i na základě posudku znalce, který uvedl, že jde o plagiáty – i když běžný zákazník žádný rozdíl nepozná.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.