CZK/€ 23.725 -0,36%

CZK/$ 21.694 +0,17%

CZK/£ 26.582 -0,28%

CZK/CHF 23.745 -0,32%

25. 11. 2022

0 komentářů

Soud jmenoval předběžného insolvenčního správce zkrachovalé investiční společnosti WCA International

 

Městský soud v Praze dne 24. listopadu 2022 vyhověl návrhu advokátní kanceláře JGK advokáti na jmenování předběžného insolvenčního správce společnosti WCA International. 

„V minulých dnech jsme začali přihlašovat pohledávky jednotlivých klientů a podali jsme návrh na jmenování předběžného insolvenčního správce, kterému soud 24. listopadu vyhověl,“ uvedl Marek Gocman, společník ostravské advokátní kanceláře JGK advokáti.

Předběžným správcem byla stanovena společnost JK Insolv v.o.s., která má nyní za úkol zjistit a zajistit majetek dlužníka a přezkoumat v rozsahu potřebném ke zjištění a zajištění majetku dlužníka jeho účetnictví.

„Společnost WCA International tak nyní může nakládat se svým majetkem pouze se souhlasem předběžného správce, a to jen takovým způsobem, který nesníží jeho hodnotu,“ dodává Filip Hladiš, spolupracující advokát.

Další kroky komentuje Marek Gocman: „Nyní bude soud na základě našeho návrhu rozhodovat o jmenování a složení prozatímního věřitelského výboru, který bude v insolvenčním řízení zastupovat věřitele, a my i další advokátní kanceláře pokračujeme v přihlašování pohledávek jednotlivých klientů.“

Insolvenční řízení nemusí být posledním krokem v kauze WCA International, proto by všichni investoři měli ve svém zájmu využít služeb odborníků, kteří mají s podobnými kauzami a hromadným zastupováním klientů zkušenosti.

REKLAMA

Nyní je řada na dlužníkovi, aby se k návrhu na zahájení insolvenčního řízení vyjádřil.

„Pan Polák, jednatel společnosti WCA International, již veřejně deklaroval, že bude usilovat o reorganizaci své firmy. To, zda je toto řešení pro klienty výhodné, bude z naší strany podrobeno důslednému odbornému posouzení,“ upozorňuje advokát Filip Hladiš.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Komentář: Hledání dokonalosti v dozvucích stagflace

Psala se šedesátá léta, trhy byly nenasycené, všechno rostlo. Rostly vládní výdaje, rostlo zadlužení. Koupěschopná poptávka byla nenasycena, leckde vládl trh prodávajícího. Budovaly se produkční kapacity, hrálo se o schopnost produkovat, dodávat na nenasycené trhy. Když podnikatelé, vedoucí pracovníci a manažeři na Západě řídili podniky, mohli se […]

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

03. 02. 2023

Apple, Alphabet nebo Amazon – co napoví hospodářské výsledky technologických gigantů

Hospodářské výsledky za 4. čtvrtletí 2022 zatím ukazují značný tlak na marže zejména v technologickém sektoru. Tento týden je tak hodně v sázce, protože po dnešním uzavření trhů mají svůj hospodářský výsledek zveřejnit Apple, Alphabet a Amazon. Analytici nejsou nijak zvlášť optimističtí a podle nich budou výsledky i v případě […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

02. 02. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *