Úterý 24. listopadu. Svátek má Emílie.

Součástí Nebankovního úvěrového registru se stal Home Credit

Banky Luboš Svačina 23.02.2010 | 14:01 0 Komentářů

Do Nebankovního úvěrového registru (NRKI) vstoupila společnost Home Credit, která patří spolu s Cetelem a GE Money Multiservis mezi tři největší poskytovatele spotřebitelských úvěrů v Česku.

Nebankovní registr klientských informací (NRKI), poskytující jak pozitivní tak negativní data o klientech nebankovních institucí, nyní díky vstupu Home Credit pokryje 83,5 % trhu se spotřebitelskými úvěry.Celkově je již nyní v Bankovním a Nebankovním úvěrovém registru 49 členů především z řad finančních institucí.

„V souvislosti s rostoucím objemem nesplácených závazků a rizikem předlužení se na Nebankovní úvěrový registr obrací stále nové společnosti, které mají zájem sledovat i pozitivní data o klientech, tedy například celkový objem jejich závazků vůči finančním institucím. Poskytnutím každého dalšího úvěru nebo jiné finanční služby totiž může u klientů docházet k předlužení, které často vede k neschopnosti splácet v budoucnu své závazky,“ vysvětluje Karel Kolář, výkonný ředitel sdružení Leasing & Loan Credit Bureau (LLCB), které Nebankovní úvěrový registr provozuje.

Zdroj:
Tisková zpráva Czech Credit Bureau

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.