Pátek 06. prosince. Svátek má Mikuláš.

Smrt Steva Jobse může pomoci konkurentům Applu

Spoluzakladatel a dlouholetý šéf technologické společnosti Steve Jobs zemřel. Akcie Applu po této zprávě znovu klesají a analytici tvrdí, že by smrt Jobse mohla pomoci konkurentům.

Steve Jobs ve středu podlehl vzácnému druhu rakoviny slinivky. Před šesti týdny Jobs odstoupil kvůli zdravotním potížím z postu šéfa společnosti Apple. Na pozici generálního ředitele ho nahradil Tim Cook.

V úterý společnost představila nový iPhone, který nenadchl. Ihned po jeho představení začaly akcie klesat. Dnes po zprávě o smrti Steva Jobse akcie oslabily o více než tři procenta. Vzhůru dnes naopak zamířily akcie jihokorejských konkurentů Samsung a LG i japonského rivala Sony.

"Apple již nemá nikoho tak kreativního a ambiciózního, jako byl Jobs, na koho by mohl spoléhat," uvedl podle agentury Reuters analytik Simon Liu ze společnosti Polaris Group. Steve Jobs byl označován za vizionáře, který změnil svět počítačových technologií.


"Svět ztratil vizionáře. A největší poctou Stevovu úspěchu je možná právě fakt, že o jeho skonu se velká část světa dozvěděla právě skrze zařízení, která vynalezl," řekl americký prezident Barak Obama.

Zdroj: ČTK, iDNES.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.