CZK/€ 25.325 -0,02%

CZK/$ 23.768 -0,06%

CZK/£ 29.660 +0,03%

CZK/CHF 26.043 -0,08%

24. 02. 2012

0 komentářů

Smlouvu o vstupu do druhého pilíře s vámi bude moci uzavřít kdokoli

 


 

Nízké kvalifikační požadavky podle finančních poradců prý mohou kazit trh. Lidé také mohou doplatit na to, že jim prodejci budou doporučovat vstup do druhého pilíře, i když pro ně nebude výhodný. 

Obáváme se, že podmínky povedou k vytvoření jednorázových obchodních struktur, které budou distribuovat druhý pilíř bez ohledu na zájmy klienta nebo dobrou pověst trhu,“ říká Jan Lener z Broker Consultingu. Analytik KZ Finance Marek Janšta podotýká, že z druhého pilíře, i když je dobrovolný, již není možné vystoupit. „Měli by ho tak jednoznačně nabízet jen ti, kdo mu dokonale rozumí,“ zdůraznil.

Podle zákona budou muset  prodejci skládat odbornou zkoušku až od roku 2014. „Za dodržování pravidel pro distribuci produktů penzijního spoření včetně odborné způsobilosti investičních zprostředkovatelů odpovídá penzijní společnost,“ dodala Petra Hájková z tiskového oddělení ČNB.
Zdroj : e15.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Investice & daně. Kdy máte klid a kdy musíte vyplňovat přiznání?

Obliba investování u nás roste. Jen v podílových fondech Češi zhodnocují už přes 938 miliard korun, další stovky miliard mají investoři v akciích, burzovně obchodovaných fondech a dalších aktivech. Se vzrušujícím investičním světem je ale spojena i méně zábavná povinnost, a to jsou daně. Podívejte se, co si jako […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

16. 04. 2024

Investiční horečka v prvním čtvrtletí roku

Uplynulý kvartál byl z pohledu světových burz skutečně výjimečný. Řada aktiv významně vzrostla na hodnotě a tato mohutná „rally“ často připomínala technologickou „dot-com bubble“ z konce minulého tisíciletí. Nezůstalo však pouze u technologických akcií, k výšinám se vydalo rovněž zlato nebo stříbro. O čem bylo minulé období na trzích a […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

15. 04. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *