Sobota 31. července. Svátek má Ignác.

Slovenští výrobci aut vědí, co potřebují: Státní peníze

Investice 08.04.2010 | 15:51 0 Komentářů

Peníze mají putovat na vzdělávaní odborníků a na vývoj recyklačních technologií

Bratislava – Nový nápad, jak opět nastartovat vyšší produkci vozidel, přichází ze Slovenska. Tamější výrobci automobilů to zamýšlí udělat tím, že odvětví zásobí novými odborníky a na základě státních dotací zvýší investice do recyklačních technologií.
Podle prezidenta Sdružení automobilového průmyslu SR Jozefa Uhríka skomírajícímu odvětví automobilového průmyslu pomůže vybudování nového kvalifikačního centra, jehož vznik Sdružení iniciovalo. „To, co vložíme do odborného školství, se nám vrátí. Vybudujeme si budoucí generaci odborníků,“ vysvětluje Uhlíkův zástupce pro vzdělávání Július Horn.
Centrum nemá produkovat odborníky jen pro automobilový průmysl. Idea je taková, že bude připravovat specializované pracovníky pro více oborů. Cílem je vytvořit během pěti let na Slovensku více kvalifikované síly. Na základě právě připravovaného zákona by měl být zřízen zvláštní finanční fond, ze kterého by byla příprava odborníků spolufinancována.
V praxi by to znamenalo to, že by mohly odborné školy žádat například o modernizaci vybavení pro praktickou přípravu apod. To, že je třeba se slovenským automobilovým průmyslem něco udělat, dokazují i ekonomické statistiky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.