Pondělí 10. května. Svátek má Blažena.

Slováci hrají zadarmo, recese dopadá i na český fotbal

Investice 01.04.2009 | 15:00 0 Komentářů

Dnes se odehraje zápas, který nemá favorita. Slovensko je se stejnými problémy v tabulce před Českem.

Praha – Fotbaloví příznivci se mají dnes na co těšit. V Praze se o postup na Mistrovství světa ve fotbale utká český fotbalový tým s výběrem Slovenska.
Utkají se tak dvě sousední země, ve kterých je fotbal sportem číslo jedna a ve kterých toto sportovní odvětví v současnosti nezažívá nejlepší období. Důvod? Stejně jako jinde, i na sport dopadá hospodářská krize. Fotbalové kluby jsou ve velké míře závislé na podpoře ze strany sponzorů. A právě ti si nyní více než dříve rozmýšlejí, zda budou ve své podpoře pokračovat. Prozatím se krize dotýká spíše nižších fotbalových soutěží, a to jak v Česku, tak i na Slovensku.
„Aktuálně víme o fotbalovém klubu ze Žiaru nad Hronom, který se kvůli finančním problémům odhlásil z druhé slovenské ligy,“ uvedla pro Aktuálně.cz tisková mluvčí Slovenského fotbalového svazu Jana Peráčková.
Některé kluby řeší neutěšenou finanční situaci prodejem svých nejkvalitnějších hráčů do zahraničí. Řada hráčů tak míří ze Slovenska do českých klubů. Pokud si tedy příchod nového hráče mohou dovolit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.