Pondělí 21. září. Svátek má Matouš.

Slevovomat končí s papírovými kupony

Investice 17.09.2015 | 15:16 0 Komentářů

Dnešním dnem končí slevomat s papírovými kupony a nahrazuje je jejich elektronickou verzí. Končí tak pětiletá éra vytištěných kupónů. Ostatní slevové servery hodlají Slevomat v této cestě následovat.

Nový trend nákupu přes mobilní zařízení dokazují i statistiky Slevomatu, kdy v srpnu letošního roku provedlo nákup 29 procent zákazníků. Zrušení slevových kuponů zvažuje i Slever.cz. „Uvažujeme nad tím také. Dosud jsme měli možnost tištěných poukazů jen kvůli některým klientům, kteří z různých důvodů preferovali vytištěný papír před jeho digitální verzí, byť obě verze jsou rovnocenné,“ uvedl Evžen Rejfíř z portálu Slever.cz.

Začíná tak nová éra digitalizace, kdy se zákazník v obchodě, anebo restauraci prokáže QR kódem, SMS zprávou nebo jen vypsaným kódem. Papírové kupony jsou podle představitelů slevových serverů přežitkem a zbytečným zatěžováním životního prostředí.

„Ačkoli z našich průzkumů vyplývá, že se drtivá většina Čechů za nákup ve slevě nestydí a čtvrtina se dokonce chlubí výhodným nákupem, jsou podniky, v nichž je uplatnění voucheru přes telefon přece jen příjemnější. Významnou roli hraje ale také pohodlí, zákazníci se nemusejí zabývat tisknutím voucheru ani se bát, že by ho ztratili či zapomněli doma,“ popsal ředitel vyhledávače slev Skrz.cz Petr Kováčik.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.