Úterý 11. května. Svátek má Svatava.

Skupina Home Credit letos poskytla úvěry za 36,7 miliard Kč

Banky Luboš Svačina 30.08.2010 | 16:05 0 Komentářů

Home Credit ve střední a východní Evropě a v jihovýchodní Asii poskytl za prvních sedm měsíců tohoto roku úvěry téměř 2,9 milionům zákazníků. Celková výše těchto úvěrů dohromady dosáhla částky 1,48 miliard eur (přibližně 36,7 miliard korun).

Počet úvěrů poskytnutých společnostmi skupiny Home Credit meziročně narostl o 22 %, jistina dokonce o 44 %. “Ačkoliv nemůžeme tvrdit, že celosvětové ekonomické zpomalení je již za námi, pozorujeme téměř ve všech zemích, kde působíme, růst poptávky po úvěrech. S tím, jak se ekonomiky pozvolna stabilizují a nezaměstnanost klesá, nebo alespoň stagnuje, finanční instituce mají větší ochotu půjčovat, klienti zase nabývají sebedůvěry,” komentuje situaci Sonia Slavtcheva, finanční ředitelka skupiny Home Credit.

Nejvyšší dynamiku pozorujeme v Číně a Vietnamu, zemích, které byly zasaženy krizí nejméně. V Číně stále expandujeme do dalších provincií. V této zemi činil meziroční nárůst objemu nových úvěrů pod značkou Home Credit 230 %, ve Vietnamu 173 %. V Rusku, na našem největším trhu, jsme letos zatím poskytli o 52 % více úvěrů než vloni. Dobře se nám daří také v Bělorusku a Kazachstánu, kde se nárůsty pohybují kolem 45 %. Mírné zvýšení jsme rovněž zaznamenali v Česku a z hlediska počtu úvěrů i na Slovensku,” upřesňuje Slavtcheva. 

Home Credit v některých zemích v současnosti působí nejen jako poskytovatel spotřebitelského financování, ale také jako retailová banka. Objem retailových depozit k 31. červenci 2010 meziročně vzrost o 149 % na EUR 494 milionů (přibližně 12,25 milidard korun). V této oblasti je nejdůležitějším regionem Rusko. Koncept retailového bankovnictví však začala skupina Home Credit rozvíjet například také v Bělorusku.

Zdroj: Tisková zpráva Home Credit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.