CZK/€ 24.340 -0,51%

CZK/$ 22.967 -1,08%

CZK/£ 28.146 -0,10%

CZK/CHF 25.174 -0,37%

09. 08. 2010

0 komentářů

Škrty ve stavebním spoření jsou tu. Účel zatím neomezí

 


 

Praha – Ani lidé, kteří uzavřou smlouvu o stavebním spoření až během roku 2011, zřejmě nepřijdou o státní podporu, přestože naspořené peníze nepoužijí na bydlení. „Účelové omezení příspěvku chystáme až od ledna 2012,“ řekl online deníku Aktuálně.cz ministr financí Miroslav Kalousek.
Ministerstvo už sice dokončilo návrh, jak co nejdříve omezit samotnou výši podpory, ale účelové omezení v něm zatím není obsaženo. „Bude to součástí druhé vlny změn – během příštího roku chceme připravit definitivní systémovou úpravu stavebního spoření,“ vysvětluje Kalousek.
S omezením příspěvku pouze na účely bydlení počítá programové prohlášení vlády. Oproti škrtům v samotné výši podpory se má týkat jen nových smluv.
„Chceme se zamyslet nad stavebním spořením koncepčněji. Mimo jiné i nad možností, zda by tento produkt nemohly nabízet i jiné finanční ústavy než jen stavební spořitelny. O těchto zásadnějších změnách ale teprve budu diskutovat s Českou bankovní asociací a Asociací českých stavebních spořitelen,“ dodává Kalousek.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *