Pondělí 26. října. Svátek má Erik.

Škrty ve stavebním spoření jsou tu. Účel zatím neomezí

Investice 09.08.2010 | 23:12 0 Komentářů

Stát přispěje maximálně 2000 korunami i na starší smlouvy. Účelové omezení přijde až později

Praha – Ani lidé, kteří uzavřou smlouvu o stavebním spoření až během roku 2011, zřejmě nepřijdou o státní podporu, přestože naspořené peníze nepoužijí na bydlení. „Účelové omezení příspěvku chystáme až od ledna 2012,“ řekl online deníku Aktuálně.cz ministr financí Miroslav Kalousek.
Ministerstvo už sice dokončilo návrh, jak co nejdříve omezit samotnou výši podpory, ale účelové omezení v něm zatím není obsaženo. „Bude to součástí druhé vlny změn – během příštího roku chceme připravit definitivní systémovou úpravu stavebního spoření,“ vysvětluje Kalousek.
S omezením příspěvku pouze na účely bydlení počítá programové prohlášení vlády. Oproti škrtům v samotné výši podpory se má týkat jen nových smluv.
„Chceme se zamyslet nad stavebním spořením koncepčněji. Mimo jiné i nad možností, zda by tento produkt nemohly nabízet i jiné finanční ústavy než jen stavební spořitelny. O těchto zásadnějších změnách ale teprve budu diskutovat s Českou bankovní asociací a Asociací českých stavebních spořitelen,“ dodává Kalousek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.