Úterý 01. prosince. Svátek má Iva.

Škodovka svolává tísíce Fabií kvůli drobné chybě

Investice 06.10.2010 | 18:02 0 Komentářů

Závada je odstraňována aktualizací softwaru v autorizovaných servisech

Mladá Boleslav – Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto svolává v Číně do servisů zhruba 24 tisíc fabií. Důvodem je softwarová chyba, která může způsobit až vypnutí motoru. Jedná se pouze o vozy z čínské produkce určené pro tamní trh. ČTK to řekl mluvčí firmy Evžen Krauskopf.
Svolávací akce se týká vozů Škoda Fabia vybavených benzinovým motorem o objemu 1,4 litru a s výkonem 63 kW s manuální klimatizací. Vyrobeny byly od srpna 2008 do července 2010.#obj_9390
„Důvodem této akce je drobná softwarová chyba v komunikaci mezi řidící jednotkou klimatizace a motoru, která může způsobit při pomalé jízdě ztrátu výkonu motoru nebo jeho vypnutí,“ vysvětlil Krauskopf. Závada je odstraňována aktualizací softwaru v autorizovaných servisech od 1. října do konce roku.
Čína se během několika měsíců stala pro největší českou automobilku hlavním trhem. Od ledna do srpna tam bylo prodáno přes 115 tisíc škodovek, což oproti srovnatelnému období loňského roku představuje nárůst o 71,2 procenta. Celkově vzrostl odbyt na mimoevropských trzích (bez Číny) téměř o polovinu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.