Pátek 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Škoda zvýšila nabídku na růst platů. Odboráři jednají

Investice 11.04.2012 | 10:35 0 Komentářů

Odbory stále drží stávkovou pohotovost, jednat se bude opět ve čtvrtek

Mladá Boleslav – Škoda Auto mírně zvýšila nabídku v růstu platů svých zaměstnanců. Platové tarify by se od 1. dubna zvýšily o 4,7 procenta a rozpočtovaná částka na osobní ohodnocení od července o 15,3 procenta.
Odbory, které jsou od minulého týdne kvůli neuzavření nové kolektivní smlouvy ve stávkové pohotovosti, dnes zvažují další kroky na Podnikové radě. Obě strany se znovu sejdou ve čtvrtek. Aktuální informace z vyjednávání o nové kolektivní smlouvě zveřejnily odbory na svých internetových stránkách.
Vedení mladoboleslavské automobilky při úterním jednání upravilo poslední nabídku a zvýšilo růst platových tarifů z původních 4,3 na 4,7 procenta s platností od 1. dubna. Rozpočtovaná částka na osobní ohodnocení by od 1. července měla vzrůst o 0,3 na 15,3 procenta. Příplatek za plusové směny flexikonta hodlá firma zvýšit o 50 korun, přičemž dohoda o flexikontech by platila jeden rok se čtvrtletním vyrovnávacím obdobím, upřesnil šéf odborářů Jaroslav Povšík.
Odbory chtějí šest procent
Dohoda o flexikontech, jejíž platnost skončila spolu s vypršením kolektivní smlouvy 31. března, umožňovala práci dělníků z pátku na sobotu. Odbory proto zaměstnancům doporučily na tuto směnu nenastupovat. Tento výpadek má dle neoficiálních zdrojů ovlivnit montáž asi 300 vozů Octavia. První směna, které se výpadek může dotknout, má začít v pátek 13. dubna.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.