Středa 16. června. Svátek má Zbyněk.

Škoda plánuje převést stovky lidí mimo firmu, hrozí stávka

Investice 28.01.2015 | 06:45 0 Komentářů

Odboráři se dohodli, že pokud se přístup firmy nezlepší, budou zaměstnanci protestovat. V krajním případě může dojít i ke stávce.

Škoda plánuje převést stovky lidí mimo firmu, hrozí stávka

Praha – Největší tuzemská automobilka Škoda Auto připravuje plán na převod stovek zaměstnanců na externí firmy a propuštění části manažerů. Ve středečním vydání to píše Mladá fronta Dnes.

Pracovníci Škody se obávají, že by jim přechodem pod jiné firmy klesly platy a přišli by o výhody. Odbory kvůli tomu hrozí stávkou. Škoda označuje plán jako přípravu na horší roky.

Škoda Auto loni zvýšila prodej o téměř 13 procent na 1,037 milionu aut, což je vůbec nejvíce v historii automobilky. Šéf firmy Winfried Vahland ale MF Dnes řekl, že příštích deset let bude nejtěžší dekádou podniku. Přesuny zaměstnanců a propouštění by podle něj měly zlepšit efektivitu a organizaci práce ve Škodě.

Podle připravovaného plánu se chce automobilka sama věnovat podstatným činnostem přímo souvisejícím s výrobou a jiné služby přenechat externím firmám, píše deník. Přesuny se zřejmě dotknou osmi stovek ze zhruba 24 000 zaměstnanců Škody Auto. Propouštění společnost plánuje na postech manažerů a koordinátorů.

Odboráři se v úterý dohodli, že pokud se přístup firmy nezlepší, budou zaměstnanci protestovat. V krajním případě přistoupí i k časově neomezené stávce, potvrdil MF Dnes šéf podnikové rady Odborů KOVO MB Jaroslav Povšík.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.