Čtvrtek 05. srpna. Svátek má Kristián.

Škoda odtajnila cenu nového superbu. Je o 50 tisíc vyšší

Investice 03.03.2015 | 10:30 0 Komentářů

Nová generace vozu Škoda Superb přijde na nejméně 599 900 korun. Nejdostupnější bude limuzína s benzinovým čtyřválcovým turbomotorem 1,4 TSI.

Škoda odtajnila cenu nového superbu. Je o 50 tisíc vyšší

Ženeva (Od našeho zpravodaje) – Třetí generace vozu Škoda Superb bude v tuzemských autosalonech k dostání za nejméně 599 900 korun.

Na autosalonu v Ženevě, kde má vůz svoji výstavní premiéru, to oznámili představitelé tuzemské prodejní organizace společnosti Škoda Auto.

Základní verze superbu dosavadní, tedy druhé generace, se v poslední době prodávala od 552 900 korun. Tento vůz však měl pod kapotou podstatně méně výkonný motor 92 kW. Třetí generace superbu nyní nabídne motor 110 kW spojený se šestistupňovou manuální převodovkou, zlepšila se rovněž výbava vozu.

Více místa pro všechny

Nový superb opět povyrostl. Délka karosérie limuzíny se prodloužila o 2,8 centimetru, šířka vzrostla o 4,7 centimetru. Výška je téměř shodná jako dosud – stoupla pouze o šest milimetrů. O plných osm centimetrů se pak zvětšil rozvor.

Cestující v novém voze potěší zvětšený vnitřní prostor. Například v oblasti loktů mají lidé sedící na předních sedadlech o 3,9 centimetru, vzadu dokonce o 6,9 centimetru více místa. Ideální polohu si vzadu najdou i velmi vysocí lidé, protože prostor nad jejich hlavami je podle údajů výrobce nyní vyšší o 2,5 centimetru.

Větší je i zavazadlový prostor. K dosavadním 595 litrům přibylo dalších třicet. Karosérie má i v nové generaci vlastnosti liftbacku, což znamená, že lze otevírat celou záď včetně zadního okna. Na rozdíl od minulé generace už ale chybí možnost zvolit si stiskem tlačítka, zda se otevře pouze plechová část zádi, nebo kompletní díl s oknem.

Posádku má ochránit sedm airbagů. Mezi komfortní prvky výbavy patří u základní varianty vozu například dvouzónová klimatizace, rádio, zadní parkovací asistent a také kola z lehkých slitin.

Pod kapotu dostanou zájemci na výběr z pěti benzinových a tří dieselových agregátů. Maximální výkon se pohybuje od 88 kW (120 koňských sil) po 206 kW (280 koňských sil). Automobilka slibuje, že úspora paliva – v porovnání s obdobnou verzí superbu druhé generace – dosáhne až třiceti procent. Zatím nejúspornějším agregátem bude turbodiesel 1,6 TDI spojený s manuální převodovkou, jemuž by v kombinovaném režimu mělo k ujetí stokilometrové vzdálenosti stačit jen 3,8 litru nafty.

Nejvýkonnější dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec, který ve voze nahrazuje dosud používaný šestiválcový motor, má spotřebovávat 7,1 litru benzinu. To je o celých 2,2 litru méně, než podle tabulek vyžadoval superb s motorem 3,6 FSl. Nová verze je přitom rychlejší. Například na stokilometrovou rychlost zrychlí během 5,8 sekundy, což je o šest desetin lepší hodnota v porovnání s minulou generací. I nadále má tato nejvýkonnější varianta superbu vždy pohon všech kol.

Objednávky na vůz začnou dealeři přijímat 10. března. Ve stejný den firma zveřejní kompletní ceník. Prvních vozů se zájemci dočkají v průběhu června.

Představení varianty kombi Škoda plánuje během letošního jara.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.