Pátek 30. října. Svátek má Tadeáš.

Situace v EU je vážná. Nikdo neví jak dopadne

Investice 05.08.2016 | 12:01 0 Komentářů

Nejtěžší zkouška v historii Evropské unie stojí přímo před námi. Na její zvládnutí nemá EU mnoho času. Myslí si to německý ministr financí Wolfgang Schäuble, jeden z nejvlivnějších evropských politiků.

Evropa čelí řadě krizí. Samozřejmě se zabýváme výsledkem britského referenda. Stejně tak ale i velkým pohybem uprchlíků, teroristickými útoky, neutuchající krizí v eurozóně, pouze mediálně upozaděným konfliktem na Ukrajině. V důsledku toho všeho je v Evropě nutné posílit akceschopnost asoudržnost, které se zdají být vážně ohrožené,“ říká.

Velké vize eurozóny jsou pryč, nyní nastává doba pragmatismu. Pokud EU rychle nevyřeší své problémy, pak ve světovém měřítku zůstane značně pozadu.

Pokud do toho nejde hned všech 27 členských států EU, začne jen několik z nich. Pokud to neudělá Komise, vezmeme věci do rukou prostě sami, vyřešíme problémy na úrovni vlád. Tento mezivládní přístup se osvědčil vkrizi eura. Co platí, jsou činy, ne honosná slova,“ tvrdí Schäuble.

Za problémy vidí především velké plány evropských politiků, které ale nikdy nedojdou do svého konce. Podle Schäubleho, však ani tyto neshody nepovedou k tomu, aby se Evropská unie rozpadla.

Zdroj: Lidovky.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.