CZK/€ 24.645 -0,26%

CZK/$ 23.422 -0,13%

CZK/£ 29.110 -0,59%

CZK/CHF 23.502 -0,56%

23. 01. 2008

0 komentářů

Silná koruna znevýhodňuje zahraniční fondy

 


 

Posilující kurz koruny ubírá na výkonnosti podílovým fondům, které investují do zahraničních akcií, což se projevuje i v poklesu prodejů těchto fondů.

Shodli se na tom odborníci oslovení ČTK. U některých trhů jsou však podle nich výnosy takové, že se do nich vyplatí investovat i přes snížení hodnoty vinou pohybu kurzů. Česká měna posílila k dolaru od začátku roku o 13 procent.

„Rostoucí koruna samozřejmě ubírá na výkonnosti těm podílovým fondům, které jsou denominovány v zahraniční měně,“ řekl manažer BNP Paribas Jiří Musil.

Měnové riziko je součástí všech investic do aktiv v cizích měnách a investoři s ním musí počítat, doplnil David Urbánek z odborného časopisu Fondshop.

Nynější propad dolaru ke koruně podle ředitele prodeje fondů HSBC Bank Martina Fuchse krátkodobě výrazně snižuje výnosy na americkém akciovém trhu a nepatrně snižuje mimořádně vysoké výnosy na rozvíjejících se trzích, které se v posledních letech pohybují v desítkách procent ročně.

REKLAMA

Mírné oslabení eura ke koruně nemá žádné zásadní dopady na nadprůměrné výnosy evropských akcií z posledních let, podotkl…

Celý článek najdete zde

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.