Pondělí 26. července. Svátek má Anna.

Osm rad, aby vaše peníze vydělaly další peníze

Investice 06.04.2010 | 10:22 0 Komentářů

Co musíte vědět, než začnete obchodovat

Praha – Poslední roky byly pro mnoho profesionálních investorů katastrofální. Nemluvě o investorech-amatérech. Velká část sice zachytila minulé jaro nástup akciové rally, ale zbytek prodělal a k investování už tyto hráče jen tak něco nepřesvědčí. Pokud jste však rozhodnutí vzít své peníze a vtrhnout do světa investic, jsou následující tipy právě pro vás.
Tip 1: Znát náklady
Že jsou investice drahé? Samozřejmě, vysoké poplatky si účtují obchodníci s cennými papíry, finanční poradci, daňoví poradci, dokonce i poradci podílových fondů. Ti všichni mohou „spolykat“ zisky z vašeho investičního portfolia. Pokud nemůžete přijít na to, jak dobře řídit své náklady, bylo by lepší neinvestovat vůbec.
Pokud jste se nenechali odradit, je zde návod, jak řešit tento problém – pokud nemůžete přijít na to, za jaké služby budete platit, neměli byste používat žádnou profesionální službu spojenou s investováním. Ať už jde o zprostředkování účtu, ve kterém si kupujete a prodáváte jednotlivé akcie, nebo podílové fondy, které to dělají za vás.

Čtěte také:#obj_1059 Ekonom radí: Vydělají vám akcie na důchod a Porsche?#obj_1059 Kudy vede cesta mezi bohaté: tři mýty kolem IndieZde jsou čtyři hlavní zdroje vysokých investičních nákladů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.