Středa 28. července. Svátek má Viktor.

Šejkové chtějí do vesmíru, mají třetinu Virgin Galactic

Investice 08.08.2009 | 17:53 0 Komentářů

Investiční fond z Abu Dhabi koupil 32 procent projektu na vesmírnou turistiku

Oshkosh – Britský miliardář Sir Richard Branson si může libovat. Poté, co prodal třetinu své „vesmírně-turistické“ společnosti Virgin Galactic investičnímu fondu ze Středního Východu, celý jeho dobrodružný podnik získává velký balík peněz. A to v době, kdy jejich přísun projektu přiškrtila globální recese.
Fond Aabar investments zaplatí asi 280 milionů dolarů za 32 procentní podíl ve společnosti. Emirát a zároveň hlavní město Spojených arabských emirátů Abú Dhabi tím zároveň získává šanci rozjet svůj vlastní program vesmírných letů.
Virgin už prodala 300 „zajíců v pytli“
Od roku 2004 investovala Virgin Group do projektu vesmírné turistiky přes 100 milionů dolarů. První soukromě dotované pilotované „vesmírné lodě“ vyvíjí Virgin ve spolupráci s kalifornskou společností Scaled Composites.
Podle Bransonovy vize bude „dvoutrupé“ letadlo jako je Bílý Rytíř 2 vynášet satelity a menší letoun pro pasažéry do výšky 15 kilometrů ze základny v Novém Mexiku. Satelit nebo malá vesmírná loď se pak oddělí od letounu-nosiče a odpálí se do vesmíru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.