Středa 04. srpna. Svátek má Dominik.

Se splácením hypoték má vážné problémy jen zlomek Čechů

Investice 26.08.2009 | 06:44 0 Komentářů

Podíl splátek tři a více měsíců po splatnosti činí necelých 0,25 procenta

Praha – Počet lidí s vážnými problémy při splácení hypotéky v Česku neroste. Z informací Bankovního úvěrového registru vyplývá, že podíl splátek tři a více měsíců po splatnosti činí necelých 0,25 procenta z celkového objemu hypoték evidovaných v registru.
„Podíl problémových splátek u hypoték se mírně snižuje, v květnu činil 0,28 procenta,“ řekla online deníku Aktuálně.cz Zuzana Pečená, výkonná ředitelka společnosti CBCB – Czech Banking Credit Bureau, která v Česku provozuje Bankovní úvěrový registr.
Průměr splátek tři a více měsíců po splatnosti u všech typů úvěrů v bankovním registru činil v červnu 0,66 procenta. „Hypotéky tak patří mezi nejméně rizikové úvěry,“ říká Pečená.
Počet neplatičů odpovídá očekávání
Větší problémy nehlásí ani Hypoteční banka, největší poskytovatel hypoték v Česku. Nicméně podle jejího generálního ředitele Jana Sadila počet úvěrů, které nejsou dlouhodobě spláceny, vzrostl z dlouhodobě stabilní úrovně kolem jednoho procenta na současných 1,8 procenta. Za dlouhodobě nesplácené jsou považovány úvěry po splatnosti více než 90 dní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.