CZK/€ 24.695 +0,20%

CZK/$ 23.468 +0,20%

CZK/£ 29.144 +0,12%

CZK/CHF 24.060 +2,32%

12. 02. 2008

0 komentářů

Saturn od Colossea vydělal v lednu 18,2 % v USD

 


 

Výnos je počítán v amerických dolarech, takže si investor musí odpočítat posilující korunu (v lednu k dolaru posílila o 3,6 %), na druhou stranu se podle společnosti jedná o čistý výnos po odečtení všech poplatků a odměn. V minulém roce vydělal program Saturn, svým klientům čistý výnos 37,8 % v USD, od něhož je ale nutné odečíst zhodnocení koruny vůči dolaru o 12,7 %.

Saturn je investiční služba, která spadá do kategorie Managed Futures, správy klientských prostředků portfolio manažery na futurem trzích. Svým zaměřením na řadu na sobě nezávislých trhů jakou jsou komodity (energie, kovy, obilniny aj.) a finanční instrumenty (měny, dluhopisy, úrokové sazby aj.) nabízí možnost participovat na rostoucích i klesajících trzích. To je výhodné zejména v dobách podobných té dnešní, kdy na akciových trzích panuje nervozita a potýkají se s dlouhodobými výraznými propady.

„Zhodnocení, kterého bylo v lednu dosaženo ukazuje na výhody spojené s investicí do Managed Futures a to především ve světle padajících akciových trhů,“ upozorňuje Štěpán Pírko , hlavní portfolio manager a člen představenstva společnosti Colosseum, a.s. 

REKLAMA


Zdroj: Tisková zpráva Colosseum

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.