Úterý 26. května. Svátek má Filip.

Samsung kvůli dětské práci zastavil obchody s dodavatelem

Investice 14.07.2014 | 06:18 0 Komentářů

Nezisková organizace zjistila u čínského dodavatele nejméně pět dětských pracovníků bez smlouvy.

Samsung kvůli dětské práci zastavil obchody s dodavatelem

Soul – Výrobce elektroniky Samsung Electronics Company pozastavil obchodování s čínským dodavatelem, jehož podezírá z využívání dětské práce.

Ze stejného přečinu obvinila stejnou firmu před necelým týdnem i nevládní organizace China Labor Watch, napsala agentura Reuters.

Jihokorejský výrobce mobilních telefonů a další elektroniky uvedl, že ve společnosti Dongguan Shinyang Electronics Company odhalil „nelegální postup přijímání do zaměstnání“.

Dongguan Shinyang Electronics Company dodává kryty a součástky do mobilních telefonů. Samsung v této firmě provedl od roku 2013 tři kontroly, na dětské pracovníky ale prý při žádné nenarazil.

Poslední audit skončil na konci června.

Dongguan Shinyang Electronics se podle Reuters zatím nepodařilo zastihnout kvůli případnému komentáři.

Organizace China Labor Watch, která sídlí v USA, ve čtvrteční zprávě uvedla, že u tohoto čínského dodavatele zjistila nejméně pět dětských pracovníků bez smlouvy.

Samsung po dodavatelích chce, aby do přijímacího procesu zahrnuli osobní pohovory a pomocí skenerů ověřovali pravost průkazů totožnosti. Podle China Labor Watch je však monitorovací systém Samsungu neúčinný.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.