Středa 02. prosince. Svátek má Blanka.

RWE se po roce vrátila k miliardovým ziskům

Investice 06.03.2012 | 13:30 0 Komentářů

Ceny RWE jsou vyšší než na burze a čelí tak konkurenci, která nakupuje levněji

Praha – Tuzemská plynárenská společnost RWE Transgas v loňském roce vykázala zisk po zdanění 380 milionů eur (asi 9,5 miliardy korun), když předloni zaznamenala ztrátu 4,86 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy mateřského německého koncernu RWE, informaci zároveň ČTK potvrdil mluvčí společnosti RWE Trangas Martin Chalupský.
Podle Chalupského se firma vrátila k zisku především díky příjmům za přepravu a skladování zemního plynu. U samotného prodeje plynu se RWE Transgas stejně jako předloni potýkal s nepříliš pozitivními výsledky.
K zisku RWE Transgas loni pomohlo také rozpuštění velké finanční rezervy na neočekávané události spojené s prodejem zemního plynu, doplnil mluvčí. Více podrobností firma sdělí na tiskové konferenci za několik týdnů.
RWE má uzavřené dlouhodobé kontrakty na nákup plynu z Ruska, jeho ceny jsou však vyšší než u plynu na burze. RWE tak čelí konkurenci menších firem, které nakupují plyn levněji na krátkodobých trzích. Společnost kvůli tomu loni v tuzemsku zdražila plyn o několik desítek procent.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.