Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

RM-Systém představil nového tvůrce trhu

RM-Systém na své odborné konferenci představil nového tvůrce trhu – společnost BH-Securities, která bude kotovat vybrané emise v segmentu Easy Click.

Společnost BH-Securities začala od 18. 3. 2008 kotovat cené papíry v segmentu Easy Click. BH-Securities je vedle FIO, burzovní společnosti druhým "market makerem" RM-Systému. Nově oznámená spolupráce by na základě smluvního závazku kotovat emise měla investorům přinést především zvýšenou garanci likvidity díky zvětšní objemu, který bude kotovaný oběma společnostmi.

BH-Securities nicméně bude prozatím kotovat pouze vybrané, nejlikvidnější emise dostupné prostřednictvím EasyClicku. Půjde tedy o akcie společnosti Erste bank (200 kusů akcií), Philip Morris (40), ČEZ (500), Unipetrol (2000), Telefónica (1000) a Zentiva (300). Celkově je na RM-Systému v rámci EasyClicku kotováno 22 emisí.

V nejbližší době by mělo na RM-Systému dojít k zahájení obchodování s certifikáty, od 1.dubna pak dochází k dalšímu snížení poplatků a rozběhnutí investiční soutěže. V plánu je také prodloužení obchodování, čemuž ale prozatím brání technické omezení a rovněž se společnost chystá rozšířit obchodní systém o nové typy pokynů, což je ale spíše otázka horizontu měsíců.

Zdroj: RM-Systém

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.