Pondělí 26. října. Svátek má Erik.

Renesance hypoték přichází po dvouleté stagnaci

Investice 28.07.2011 | 09:57 0 Komentářů

Lidi nalákaly nízké úrokové sazby a také se obávají zvyšování sazby DPH

Praha  – Takové žně jako v roce 2007, kdy si lidé vzali hypotéky za více než 140 miliard korun, to ještě nejsou, přesto se však banky radují. Letos v prvním pololetí banky poskytly občanům 34146 hypotečních úvěrů za 56,4 miliardy korun.
Oproti stejnému období loňského roku je to téměř 47procentní nárůst objemu nově poskytnutých úvěrů. Vyplývá to ze statistik ministerstva pro místní rozvoj.
Celkově v prvním pololetí hypoteční banky poskytly občanům, firmám, obcím a městům 34 960 hypoték za více než 67 miliard korun. To je ve srovnání s loňským prvním pololetím nárůst počtu o 48 procent a objemu o 25 procent.
„Letošní rok je pro trh občanských hypotečních úvěrů příjemným comebackem. Po dvou letech stagnace hypoteční produkce ožívá – na finančních trzích stále ještě vládnou nízké úrokové sazby a u našich klientů je optimismus a chuť řešit své bydlení. Současnými objemy nově poskytnutých hypoték se blížíme k historicky nejúspěšnějším měsícům,“ uvedl generální ředitel Hypoteční banky Jan Sadil.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.