CZK/€ 24.740 -0,75%

CZK/$ 23.825 -0,54%

CZK/£ 29.064 -0,56%

CZK/CHF 23.823 -0,84%

30. 01. 2008

0 komentářů

Rekordní objemy obchodů na českých akciových trzích

 


 

Na RM-Systému byly za včerejšek zrealizovány aukční obchody v objemu 96,2 milionů korun, což je nejvyšší denní objem v patnáctileté historii RM-Systému. Nejvíce byly obchodovány akcie ČEZ, Telefonica a Unipetrol.

Vysoké objemy na RM-Systému byly dosaženy díky tomu, že na RM-Systému už neobchodují pouze drobní investoři, ale i větší hráči. Právě oni zrealizovali několik obchodů v řádech několika milionů korun. Největší obchod v hodnotě 9 milionů korun byl zrealizován na akcii společnosti ČEZ, celkově byly s akciemi této společnosti zrealizovány obchody v hodnotě 53 milionů korun.

Stávající propad cen akcií ukazuje potřebu širšího výběru akcií na českém kapitálovém trhu, aby investoři měli možnost rozložit investice do většího počtu akcií. Proto již v průběhu února vstoupí na RM-SYSTÉM pětice významných světových akcií z oborů, které doposud nemají na českém kapitálovém trhu zastoupení,“ říká Jiří Vodička, člen představenstva RM-S.

Rovněž na Burze cenných papírů Praha včera dosahovaly objemy obchodů nadprůměrných hodnot, když byly zobchodovány akcie o objemu 9,581 miliard korun. Průměrný objem obchodů za poslední rok byl přitom 3,875 mld. Kč.

Zdroj: RM-Systém, Patria

REKLAMA

Čtěte dále:
Daniel Kuchta: Trhy padají… co teď?
Petr Novotný: Vítejte na medvědím trhu

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.