CZK/€ 25.255 -0,10%

CZK/$ 23.195 +0,28%

CZK/£ 29.968 -0,22%

CZK/CHF 26.069 -0,33%

30. 08. 2012

0 komentářů

Řecko hledá úspory, americký realitní trh vstává z mrtvých

 


 

Řekové se musí snažit najít úspory v celkové hodnotě přes 13 mld. eur (15 % vládních výdajů) a budou si pravděpodobně chtít vyjednat natažení původně dohodnutého plánu o dva roky. To ale bez jasné politické podpory konkrétních úsporných kroků bude pro Německo, ECB i MMF nemyslitelné a další 30ti miliardová tranše z řeckého balíku může ještě zůstat nějakou dobu zmražená.

V USA se zatím vše točí kolem nejistoty ohledně spuštění QE3. I proto trhy v posledních dnech vykazují takřka nulovou volatilitu a většina investorů s většími sázkami čeká na Bernankeho vystoupení v Jackson Hole. Včerejší čísla přitom moc důvodů k dalšímu tisku peněz neposkytla. Především statistiky z realitního sektoru vyznívají překvapivě pozitivně. Kontrakty na prodej nových domů rostou nejrychleji od jara 2010 a podle Béžové knihy z celých Spojených států přicházejí zprávy o rostoucích prodejích a cenách domů. Že by americký realitní sektor po čtyřech letech začal pomalu vstávat z mrtvých?

Jan Bureš, hlavní ekonom Era Poštovní spořitelny

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů


Související články

USA jsou v režimu fiskální dominance. Co to znamená pro investory?

Americká ekonomika se zdá být výrazně méně ovlivnitelná vyššími úrokovými sazbami v současném hospodářském cyklu. To potenciálně implikuje, že i následné snižování úrokových sazeb pozbude velkých účinků. Tento jev lze vysvětlit tím, že Spojené státy jsou nyní v režimu fiskální dominance. Tento režim nastává, když veřejný dluh […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

18. 07. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *