Pondělí 02. srpna. Svátek má Gustav.

Řecko couvlo. Zveřejnilo nástin plánovaných reforem

Investice 24.02.2015 | 07:02 0 Komentářů

Atény měly seznam reforem do Bruselu odeslat nejpozději v pondělí. Nakonec jej oficiálně předloží až dnes.

Řecko couvlo. Zveřejnilo nástin plánovaných reforem

Atény – Řecko zveřejnilo nástin chystaných reforem, jehož odevzdání je podmínkou prodloužení úvěrového programu. Informoval o tom server BBC.

Zveřejněný seznam podle něj zahrnuje opatření, která se všeobecně předpokládala. Včetně plánů na boj s daňovými úniky a korupcí.

Nastiňuje rovněž návrhy, jak omezit státní správu.

Mezi hlavní body seznamu patří také vytvoření spravedlivějšího daňového systému, boj s pašováním pohonných hmot a tabáku či zavedení reforem trhu práce, týkajících se kolektivních smluv.

Atény rovněž chtějí řešit „humanitární krizi“ Řecka, a to například pomocí bezplatné zdravotní péče pro nezaměstnané bez pojištění, píše BBC.

Atény měly podle páteční dohody odeslat seznam reforem do Bruselu nejpozději v pondělí. Nakonec jej oficiálně předloží až dnes.

Odpoledne se k seznamu mají v telefonické konferenci vyjádřit ministři financí zemí eurozóny. Podle páteční dohody euroskupiny je soupis podmínkou čtyřměsíčního prodloužení programu úvěrové pomoci pro zadlužené Řecko.

Dohoda zamezí tomu, aby Řecku příští měsíc došly peníze. Země by tak musela opustit eurozónu.

Nová levicová vláda v Aténách dostala do června čas na to, aby se pokusila vyjednat dlouhodobě příznivější podmínky pro splácení dluhů mezinárodním věřitelům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.