Pondělí 20. září. Svátek má Oleg.

Realitní fond Conseq má v portfoliu první nemovitost

Conseq realitní otevřený podílový fond, realizoval v polovině srpna první investici do nemovitostí, kdy nabyl ideální polovinu logistického areálu v Uhříněvsi.

Areál má rozlohu 22 000 m2 leží mezi známou obchodní a komerční zónou Průhonice – Čestlice, průmyslovou zónou Říčany (Černokostelecká i oblast Jažlovice) a průmyslovou zónou Štěrboholy a Hostivař. Poloha je to atraktivní a areál je dobře dopravně dostupný.

Vlastníkem druhé poloviny areálu je realitní fond kvalifikovaných investorů, kteří rovněž obhospodařuje společnost Conseq IS. Nemovitost zapadá do strategie Conseq IS, která chce do fondu nakupovat středně velké nemovitostní projekty. Další investice by mohla být realizována do konce roku.

Se zainvestováním prostředků Conseq realitního fondu jsme zatím příliš nespěchali,“ říká Vedral, předseda investičního výboru Conseq investiční společnosti, a.s. „Spíše než o rychlost nám jde o nalezení projektů splňujících naše kritéria na velikost, riziko a  výnos. Ještě v počátku roku bylo obtížné takovéto projekty nalézt. Tržní prostředí se ovšem od začátku roku mění. Zatímco ještě na konci loňského roku na českém trhu převládali kupující peroucí se o každý projekt, dnes je situace opačná, a vhodné projekty za rozumnou cenu se již začínají objevovat.

Zdroj: Tisková zpráva Conseq IS

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.